S.S.S.

S.S.S.

Her birey ya da firma web sitesi kurabilir. Web sitesi kurabilmek için herhangi bir belge vs gerekli değildir. com, net, org uzantılı alan adları bir belge sunulmaksızın herkes tarafından satın alınabilir. Sistemimiz üzerinden hem web sitesi, hem alan adını satın alabilirsiniz. 

pixatik.com hazır web sitesi projesidir. Yani müşteriye web sitesi kurulacağı zaman sadece sistemi aktifleştirmek, müşteri alan adınının içine sistemi entegre etmek yeterlidir. Müşteri gerek duyduğu değişiklikleri yönetim panelinden basitçe yapabilecektir. Pixatik, her müşterisine ayrı olarak özel web sitesi yapmaz. Sadece genel olarak tüm müşterilere sunulan hizmeti geliştirir ve gerektiğinde müşterilerine teknik destek verir. Bunun için müşteriye harcanacak olan gerekli iş gücü azdır. Dolayısıyla kar marjımızı da minimum seviyede tutarak fiyatlarımız alınan hizmete göre çok uygundur.

Sistemi satın aldıktan sonra sipariş formunda belirttiğiniz alan adı içerisine seçtiğiniz tasarım tarafımızca kurulur. Size web sitenizi yönetebilmeniz için gerekli yönetim paneli şifresi verilir. İnternet üzerinden bu yönetim paneline erişebilir, web sitenizi istediğiniz özelliklerde ayarlayabilir, web sitenize veri girişi yapabilir, yönetim panelinde ki yüzlerce farklı yapıyı kullanarak amacınıza uygun bir web sitesi oluşturabilirsiniz. 

Evet, yapabiliriz. İçerik yerleştirme hizmetimiz ile bunu sağlayabiliriz. Web sitenizin içeriklerini profesyonel bir şekilde girebilir, yüksek çözünürlüklü, lisanslı görseller ile web sitenizi süsleyebiliriz. Bunun için bize gerekli bilgileri ve içerikleri iletmeniz - mail atmanız gerekecektir. İçerik yerleştirme opsiyonu, bizlere ek iş yükü doğuracağı için ekstra ücretlendirilir. Bu işlem bir kere yapılacağı için, ücreti bir kere talep edilir. Yani yıllık uzatma ücretlerine içerik yerleştirme hizmeti ücreti dahil edilmez.

Web sitemiz üzerinden kredi kartınız ile kolayca alışveriş yapabilirsiniz. Kredi kartı kullanmıyorsanız EFT / Havale ile de sistemi satın alabilirsiniz. Bir sipariş oluşturduğunuz zaman, ödeme ile alakalı, web sitemiz size gerekli yönlendirmeleri yapacaktır. Kredi kartı ile alışverişleriniz, web sitemizde tamamen güvenlidir. Girmiş olduğunuz kredi kart bilgileri firmamızca görüntülenememekte, doğrudan bankanıza iletilmektedir. Bankanızın vereceği onayla sipariş tamamlanmaktadır. Kredi kartı için güvenli ödeme seçeneği olan Payu altyapısını kullanmaktayız. EFT / Havale ile sipariş geçmek istediğiniz zaman, ilgili sipariş formunu doldurunca sistem size bir sipariş numarası verir. Bu sipariş numarasını, para transferi yaparken açıklama kısmına yazmanız gereklidir. Açıklamaya yazılacak olan sipariş numarası ile, ödemenin sizin siparişinize ait olduğunu anlayacağız ve işlemleri başlatacağız. EFT / Havale  ödemesi yaptığınızda, bizleri ayrıca bilgilendirmeniz kurulum işlemlerinin hızlanması açısından yararlı olacaktır. 

Sistemimiz üzerinden yeni bir alan adı satın alabileceğiniz gibi, mevcut bir alan adınız varsa onu da kullanabilirsiniz. Sizin alan adınızın içerisine web sitesi kurabilmemiz için alan adınızın dns adreslerini ns1.pipanel.com ns2.pipanel.com şeklinde güncellemeniz gerekecek. Bu işlemi alan adınızı satın aldığınız firmadan talep etmeniz gereklidir. Bu çok basit bir işlem olup, kısa sürede işleminiz tamamlanmaktadır.

Sistemimiz ücretsiz olarak 1 gb web alanını, web siteniz ve mail kotanız için tahsis etmektedir. Daha fazla kotaya ihtiyaç duyduğunuz durumlarda, ek ücret karşılığı bu kotayı istediğiniz şekilde arttırabilirsiniz. Bunun dışında, daha önceden satın aldığınız bir hosting varsa bunu kullanmamız malesef mümkün değildir. Çünkü hostinginizin alt yapısı sistemimize uymayabilir, teknik destek vermemiz mümkün olmaz ve sistemimiz adına güvenlik açıkları oluşur. Bu nedenle sistemi, sadece şirketimize ait sunuculara kurabilmekteyiz.

Yönetim panelinizden kolayca alan adınız uzantılı mailler tanımlayabilirsiniz. Webmail üzerinden ya da outlook, thunderbird gibi herhangi bir mail programına mail adreslerinizi kurup, kullanabilirsiniz.

Web siteniz kurulduktan sonra arama motorları web sitenizi görecek ve arama motorları sonuçlarında çıkartmaya başlayacaktır. Arama motorları her zaman arama yapanın, aradığı şeye kolayca ulaşmasını ister. Yani arama motorları, web sitelerini sıralarken hangi web sitesinin, arama yapan kişiye daha yardımcı olabileceğini düşünürse, o web sitesini üst sıralarda çıkartır. Burada önemli olan, arama motorunun web sitenizi değerli ve nitelikli bulabilmesidir. Web sitelerini de bu kritere göre sıralamaya sokar.

Arama motorlarında üst sıralarda çıkabilmek için yapılan çalışmalara Seo denir. Yani Seo çalışmaları ile web siteleri, değerli ve nitelikli hale sokulabilir. Sistemimiz Seo uyumlu bir sistemdir. Sitede yapılan çalışmaları, girilen içerikleri, arama motorları kolayca algılayabilir. Sistemimizin Seo uyumlu olması demek, hiçbir çalışma yapmadan istenilen her kelimede web sitenizin üst sıralarda çıkacağı anlamını taşımaz. "Seo uyumlu sistemimiz var" ibaresinden kastımız; web sitenize girilen verilerin, arka planda düzgün ve yalın bir kodlama yapısının olacağı, böylece arama motorlarının bu verilere kolayca ulaşabileceği, Seo için yararlı olabilecek her türlü özelliğin sistemimizde bulunmasıdır.  Hiçbir sistem, hiçbir web sitesini, kendi kendine arama motorlarında ilk sırada ya da iyi yerlerde çıkartamaz. Başarılı olunmak için Seo çalışmaları şarttır. Tabiki şöyle birşey olabilir. Bir kelime vardır, rekabeti ve aranma hacmi düşüktür. Ekstra çalışmalar yapılmasa bile, kelimemiz arama motoru sonuçlarında iyi yerlede olabilir. Açılan bir menü başlığı, iki satır yazı yeterli olmuş olabilir. Çünkü rekabeti azdır, kendi alanında arama motoru gözünde en iyi belki de tek bilgidir. Ama rekabeti yüksek, aranma hacmi geniş kelimeler için aynı durum söz konusu olmayacaktır.

Peki Seo çalışması nasıl yapılır?  Seo çalışması; çok kapsamlı, çok fazla sayıda farklı çalışmalar içeren bir bütündür. Temel olarak web sitemizin içeriklerinin özgün, yararlı bilgiler olmasına ve farklı sitelerden bizim sitemize bağlantı bulunmasına dayanır. Tabiki farklı bir çok faktör daha vardır. Ama temel mantık şudur:  Web sitemizin içerikleri çok yararlı, kullanıcılara fayda sağlıyor. Giren ziyaretçilere o kadar yardımcı oluyor ki, onlar da gidiyor başka internet sitelerinde bizim sitemizi önerip linkini paylaşıyor. İşte arama motorları bunu hissederse sizin sitenizi ön plana çıkarıyor, yararlı olduğuna inanıyor. Siz de bu temele dayanarak ve Seo hakkında daha fazla bilgi edinerek, yararlı çalışmalar yapabilir, web sitenizi iyi yerlere taşıyabilirsiniz. Bu anlamda firmamız da arama motorlarında üst sıralarda çıkmanız için profesyonel Seo hizmeti vermektedir. Seo hizmetinin belli bir fiyatı yoktur. Bize belirteceğiniz anahtar kelimelerin, aranma hacmi, rakip sitelerin durumu vs etmenler dikkate alınarak size fiyat verilebilir. 

Satın aldıktan sonra 15 gün içerisinde iade talebi oluşturabilirsiniz. Alan adı ve içerik yerleştirme hizmetinin iadesi yoktur. Alınan web sitesi hizmeti ve diğer hizmetlerin iadesi 15 gün içerisinde mümkündür. Kesilen fatura tarafınıza ulaştırıldıysa iade faturası kesmeniz gereklidir. Aksi halde siparişin kdv tutarı iade edilemez. Kredi kartı ile yapılan ödemelerin iadesi 5 iş günü içinde kredi kartınıza yansıyacaktır. Havale / eft ile yapılan ödemelerin iadesi belirteceğiniz hesap numarasına yapılacaktır. İade sırasında çıkabilecek havale / eft masrafları müşteriye aittir. 

Anasayfamızda “ücretsiz dene” bölümünden demo açabilirsiniz. Yaptığınız çalışmayı satın alabilirsiniz. Satın alma işlemini yaptığınız zaman, yaptığınız demo direkt olarak belirlediğiniz alan adı içerisine kurulabilir. Yani içeriklerinizi tekrar girmek zorunda değilsiniz. Demo süresi 5 gündür. 5 günün sonunda satın alınmayan demolar silinir.

.com, .net, .org uzantılı alan adları belge sunulmaksızın satın alınabilir. .tr uzantılı domainler ise belge gerektirmektedir. com.tr uzantılı alan adı satın almak için alan adınız isimli şirketiniz olmalı ya da o isme ait marka tesciliniz olmalıdır. Bu şartlar sağlanılıyorsa, şirkete veya marka tesciline ait evraklar ile  com.tr alan adı satın alabilirsiniz.