Blog Neden Pixatik

İÇERİK, YERLEŞTİRMEYazar
Cafer Ç

İÇERİK, YERLEŞTİRME

Web sitenizi yapmak için içeriklerinizi sisteme girmekle uğraşmak istemiyorsanız "içerik yerleştirme" opsiyonumuz tam size göre. İçerik yerleştirme ile web sitenizde olmasını istediğiniz şeylerden bahsetmeniz, içeriklerinizi mail atmanız yeterli.

İçerik yerleştirme, müşteri web sitesinin içeriklerinin pixatik.com çalışanları tarafından girilmesi hizmetidir. Web sitesinin içeriklerini girmeye zaman ayırmak istemeyen kullanıcılarımız için geliştirdiğimiz bir hizmettir. İçerik yerleştirme hizmeti, tarafımıza esktra bir iş yükü oluşturduğundan dolayı ek ücretli bir hizmettir. Bu nedenle bu ek ücreti vermek istemeyecek olan kullanıcılarımızın ödeme işlemi yapmadan önce ücretsiz demo imkanımızdan yararlanıp sistemi test etmesinin yararlı olacağını düşünmekteyiz.  

İçerik yerleştirme hizmeti satın alan kullanıcılarımızla ile mail veya telefon yoluyla iletişime geçilir. Kullanıcıdan web sitesinin içerikleri hakkında bilgi talep edilir. Hangi menüler olacak, bu menülerin yapısı nasıl olacak, menülerdeki içeriklerin yazısı, görselleri, logo vs. Bunların hepsinin mail olarak tarafımıza atılması beklenir. Müşterinin gönderdiği içerikler ve belirttiği özellikler ile web sitesi tarafımızca hazırlanır. Bu evrede bizlerde sizin onayınız doğrultusunda web sitenize yeni görseller yazılar vs. ekleyebiliriz. İçerik yerleştirme çalışmasında pixatik.com, kullanacağı görselleri lisanslı - kanunlara uygun - telif hakkı tarafımızca satın alınmış bir şekilde temin edecektir. İçerik yerleştirme işlemi müşterilerimiz bize verdiği içerikler ve bizim yönlendirmelerimiz - eklemelerimiz ile tamamlanır. Ortaya çıkan çalışma müşterimize sunulur. Onay alınana kadar revize işlemleri devam edebilir. Müşteri tarafından onay alındıktan sonra web sitesi yayına girer. Tabiki içerik yerleştirme hizmeti sistemimizin mümkün kılabildiği özellikler çerçevesinde sunulmaktadır. Bu anlamda müşterimizin, sistemde olmayacak taleplerine cevap vermemiz olanaksız olacaktır. 

İçerik yerleştirme hizmetinin tamamlanması müşterilerimizin vereceği içeriklerin çokluğuna ve revize sıklığına bağlı olarak ortalam 1-3 gün arası bir sürede tamamlanmaktadır. İçerik yerleştirme hizmeti aslında ucu açık ve riskli bir hizmettir. Bu hizmeti satın alıp, tarafımıza sınırsız bir şekilde veri girişi yaptırmak tabiki olanaksızdır. Keza bu hizmeti satın alıp 2-3 sayfaya düzenleten bir müşteriyle, binlerce ürün girişi yaptırmak isteyen müşteriden aynı ücreti talep etmek etik değildir. Bunun için içerik yerleştirme hizmeti; maksimum 10 adet web sayfası - alt sayfası ve her sayfanın maksimum 20 adet farklı içeriğinin (örnek: 20 adet ürün, 20 adet haber, 20 adet hizmet, 20 adet referans v.b.) web sitesine girilmesiyle sınırlandırılmıştır. Tabiki bu ölçü verilecek hizmetin iş yükünü belirlemek amacıyla düzenlenmiştir. Yani, ürünü olmayıp da sadece hizmet girilmesini isteyen müşterimize "bu sayfa için 20 hizmet hakkınız doldu" bizden bukadar demiyoruz. Burada esas aldığımız maksimum bu ölçü kadar iş yapılmasıdır. Bu dengeyi anlayışlı müşterilerimiz ile kurabiliyoruz. Takdir edersiniz ki bu konuda sınırsız bir hizmet verebilmek imkansız ve mantığa aykırıdır. Bunun için bu ölçü aşıldığı durumlarda müşteri veri girişi yaptırmaya devam etmek istiyorsa aynı şekilde yeni bir içerik yerleştirme hizmeti ödemesi talep ediyoruz. 

İçerik yerleştirme hizmeti, emek ile yapılan bir iştir. Takdir edeceğiniz gibi emeğin, geri ücret iadesi olmaz. Bu nedenle içerik yerleştirme hizmeti satın alındıktan sonra bu hizmetten cayma, ücret iadesi mümkün olmayacaktır. Bu konuda bazı kullanıcılarımız, yapılan çalışmayı yeterli bulmayabilir. Ancak unutulmamalıdır ki sistemimizde nelerin mümkün olabileceği açık ve nettir. İçerikleri göndermek de müşteri sorumluluğundadır. Dolayısla iletilecek veriler ve seçilecek tasarım sonucunda ortaya çıkabilecek çalışma zaten tahmin edilebilir bir çalışmadır. Bunun içindir ki bu çalışma esnasında sistemimizin izin verdiği doğrultuda müşterilerimizin talepleri için elimizden geleni yapacağız. Ancak yine de müşterimizin bu eklentiyi satın almadan önce beklentisini karşılayabilecek bir nitelikte çalışma olacağından - olamayacağından emin olması gerekmektedir.